Western Digital Royl & HDDL with SCT command set
Kaip pavizdis diskas iš šeimynos Kermit WD7500AAVS - 00D7B0
Pirma ką reikėtų tai programa hddl rasite čia http://yura.projektas.lt . Tam kad ne būtų problemos dirbant tiesiogiai su portais, dirbama arba dose arba win9x su išjungtu secondary IDE kanalu -> My computer_>properties_>device manager_>Hard disks controlers_>secondary ide controler_>properties_>statom varnele disable in this hardware profile ir nuimame iš enable in all hardware profile . Tam kad, dirbti su sata diskais ant 170h porto reikia išnaudoti perėjima sata=>ide
1. Sukursim ini failiuką
Paleidžiam HDDL
Pasirenkam reikiama porta, pagal nutylėjimą iškart bus 170 master
pasirenkam konfigūracijos ini failą
Atidarom registru langeli
Čia turim pamatyti komandų sąrašą
Iškart paduodam super_on komanda
Paskui paduodam smart write log komanda, kuria lauks "key sector" kuri sukursim vėliau
Dabar sukursim konfigūracijos sektorių su komanda "read ram table 0D", šiame "table" mes rasime mums reikalninga disko konfigūracijos informacija, pagal kuria ir bus dirbama su disko tarnybine zona.
Spaudžiam F4, tam kad, redaguot buferi
išsaugom buferi i failą ir siunčiam buferi i HDD
Paduodam SCT komanda leidžiančia duomenų siuntimą
ir gaunam duomenų transferą, spaudžiam gauti i buferi , kuri vėliau išsaugosim kaip faila
nuskaitytame "ram table" rasim: ofsetas 32h -39h mūsų cilindrai, ofsetas 42h-43h mūsų spt, pagal šita informacija sukursim konfigūracijos sektorių -170 cilindro nuskaitymui
Vėl paduodam smart write log komanda
ir siunčiam buferi su sukurtu -170 cilindro nuskaitima "key sector"
Paduodam data transfer komanda, tik vietoj $01 registre 172h įvesim $00 tam kad nuskaityti max 100h / 256 sektorių per komanda, taip pakartosim 5 kartus po 100h ir viena karta 2dh, rezultatus iškart išsaugosim i failus.
Dabar truputi plačiau. Pirmam (šitiems diskams skirtingai nuo senesniu wd "marvell based" diskų pirmas trakas yra su didžiausiu numeriu, šitam pvz. 170) trake iškart matom 01 moduli, wd diske čia visada buvo ~dir moduliu katalogas (kitaip vadinamas "road map"), jeigu prieš tai su šia informacija buvo viskas aišku (moduliu ID, trakas, ofsetas, sektorių kiekis) tai dabar viskas pasikeitę kardinaliai, bet pats "road map"as liko, žiūrim -170 cilindrą , nuo ofseto 32h prasideda įdomus skaičiai 12 02, pagal viska tai turėtu būti modulio "road map" markeris, iškart po jo matom mūsų modulio ID wordas, kitas wordas modulio didis sektoriais h ir 5-4 wordas mūsų modulio ofsetas lba (čia yra sisteminis lba, žinodami spt kuri nuskaitėm iš "ram table" galim laisvai apskaičiuoti modulio koordinates), paprastai nuskaityti moduli galima pagal ID su 8 komanda bet, duomenų atkūrime labai naudinga dirbti su service area būtent pagal fizinius parametrus, jeigu pvz. mūsų modulis sugadintas ir nuskaitimas pagal ID yra neįmanomas .
Pradžiai užteks !
Duomenų atkūrimas